Rozkład jazdy autobusów na nowy rok szkolny 2017/2018
Zobacz rozkład jazdy...
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży Głogówek - Rietberg
     Uczniowie ze szkoły Richard von Weizsäcker Gesamtschule Rietberg gościli w Głogówku, wraz z opiekunami, w dniach 24 - 29 września. Pomysł na spotkanie w takim składzie, zrodził się w ubiegłym roku, podczas wizyty w partnerskim dla Głogówka mieście. Projekt „Zaczarowany świat bez barier” dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
    Goście przywitani zostali uroczyście w auli gimnazjum, a niedzielny wieczór spędzili w domach z rodzinami, które ich gościły. W poniedziałkowy ranek pojawili się w szkole, na nietypowej (atrakcyjnej)  lekcji języka niemieckiego. Ale oficjalnie pobyt rozpoczęło spotkanie w Urzędzie Miejskim i życzenie Burmistrza Głogówka, by był to dla wszystkich dobry czas. Potem zwiedzanie miasta z p. Aleksandrem Devosges-Cuberem i po obiedzie, w szkolnej stołówce, wyjazd do Mosznej. Zachwyceni byli  pałacem oraz stadniną, choć największej radości dostarczyło małe zoo. Ładna pogoda pozwoliła na sesje zdjęciowe w parku i radosne ze sobą przebywanie, bo w takich spotkaniach głównie o to chodzi, co podkreślała p. Maja. W kolejnych dniach, podczas warsztatów „Żywe obrazy” i robienia zdjęć, podczas poznawania Izby Śląskiej i dekorowania przedmiotów metodą  decoupagu, budowali różne relacje, świetnie się ze sobą bawiąc. Dużą radością były rozgrywki sportowe, zawody strzeleckie i wspólne biesiadowanie przy grillu. Na pobyt w Opolu zaplanowano profesjonalne zajęcia w szkole tańca, dla leniwych (głównie chłopców) przewidziano zajęcia alternatywne. Wykonywali graffiti - malowali farbami wycięte samodzielnie imiona, ksywy. Zabawa dla wszystkich była wyśmienita. Potem spacer po urokliwych zakątkach miasta i na „deser” - zakupy w centrum handlowym.
      Różnorodność zajęć pozwoliła na poznanie się w różnych okolicznościach, ale i przeżycie czegoś przyjemnego. To była dla wszystkich wyjątkowa lekcja rozumienia inności.
   Pożegnalne spotkanie odbyło się w gimnazjalnej auli. Prezentacja zdjęć ze wszystkich aktywności przypomniała, jak dużo się działo i jak szybko minęły wspólne dni. A łzy i długie pożegnania przy autobusie to dowód, że było dobrze, serdecznie, że trzeba już myśleć o kolejnym spotkaniu.
     Grupa niemiecka to 19. uczniów i nauczycielki Klaudia Dworczyk, Maja Flottmeier oraz dyrektor Frank Wedekind. Z polskiej strony gości przyjmowało 20. uczniów i nauczyciele:  Michaela Trinczek, Brygida Piotrowska, dyrektorzy Andrzej Szała, Jarosław Płóciennik oraz nauczyciele i pracownicy Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głogówku.
Zobacz zdjęcia...
Tematy projektów edukacyjnych na rok szkolny 2017/2018
Pobierz tematy projektów...
Konkurs plastyczny o patronie
Wykonaj portret króla JANA KAZIMIERZA.
Technika dowolna (dopuszczalna jest również karykatura).
Format pracy minimum A3. Na prace czekamy do 19 grudnia.
Prace należy składać u p. Izy Kuriaty.
Konkurs historyczny
10 stycznia 2018 r. w naszym Gimnazjum zmierzyły się ze sobą wszystkie klasy II w konkursie historycznym - Polska Piastów. Czteroosobowe reprezentacje klas rozwiązywały zadania o różnym stopniu trudności. Dodatkowo każda z klas zaprezentowała przedstawiciela wybranego stanu społecznego w średniowieczu. Rywalizację WYGRAŁA klasa II B w składzie: Marta Czarny, Emilia Konczala, Marta Regimowicz, Jan Suchy. Na II miejscu uplasowała się klasa II A w składzie: Natalia Kupka, Magdalena Pierskała, Jennifer Siodlaczek, Tomasz Just. III miejsce zajęła klasa II D w składzie: Paulina Ciemienga, Emilia Gorke, Magdalena Knysz, Piotr Staś, a za króla przebrał się Markus Osieka. Natomiast IV miejsce należało do klasy II C w składzie: Angelika Mika, Klaudia Speich, Przemysław Figurniak, Marcel Polityło. Nad całością czuwało jury złożone z uczniów klasy III D.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły p.Aleksandra Zienkiewicz oraz p.Izabela Kuriata. Zobacz zdjęcia...
Giełda szkół
21 marca 2018 r. w godz. od 17:00 do 19:00 w Hali Widowiskowo Sportowej przy naszym gimnazjum odbędzie się  Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Serdecznie zapraszamy zainteresowane szkoły do przedstawienia swojej oferty edukacyjnej. Giełda skierowana jest do uczniów klas II i III gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej, a także ich rodziców.
Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, giełda będzie miała charakter targów edukacyjnych. Z indywidualną prezentacją oraz innymi formami promocji szkół będzie można zapoznać się przy stoiskach w Hali Widowiskowo Sportowej.
Na zgłoszenia udziału szkół w giełdzie czekamy do 19 marca br. (tel. 77 437 35 92, mail: gimnazjumpedagog@wp.pl).
Połowinki
7 II rodzice i wychowawcy klas II zorganizowali uczniom Połowinki. Tańce i dobrą zabawę rozpoczęła część artystyczna przygotowana  przez grupą teatralną  Haba-Haba. Przedstawiono dwie scenki o skrajnych zachowaniach rodziców. Wszelkie podobieństwa były niezamierzone i przypadkowe ;).
Scenki wyreżyserowała p.Iza Kuriata. Zobacz zdjęcia...
WARSZTATY Z PEDAGOGIKI TEATRU


27 marca 2018 r. w godz. 15.00-18.00 w auli naszego gimnazjum
odbędą się warsztaty dla nauczycieli pt. "Jak wykorzystać pedagogikę
teatru w szkole?". Warsztaty poprowadzą pracownicy Instytutu
Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, związani z
portalem Teatroteka Szkolna. Zapraszamy na www.teatrotekaszkolna.pl
oraz do zapoznania się z informacją o warsztatach i Instytucie
Teatralnym.
Teatroteka Szkolna to portal zachęcający nauczycieli do wykorzystywania metod
pedagogiczno-teatralnych na lekcjach oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kołach teatralnych, lekcjach wychowawczych), opracowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Portal zawiera materiały edukacyjne, m.in. konspekty zajęć podzielone według grup wiekowych (3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-19 lat) oraz materiały audiowizualne, pokazujące ćwiczenia rozgrzewkowe i lekcje wykorzystujące teatr. Więcej informacji w filmie dostępnym na stronie internetowej.
Warsztaty: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Ich celem jest poznanie
metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym
samym narzędzi umieszczonych na portalu „Teatroteka Szkolna”. Jak również
przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna
w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.
Program spotkania:
1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min)
2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? (2 h 30
min) www.teatrotekaszkolna.pl
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
11 kwietnia dwoje naszych uczniów wzięło udział w etapie rejonowym 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Prudniku. Wyjazd okazał się pełnym sukcesem. Spośród 12 uczestników z powiatu prudnickiego w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajął Zdzisław Rypniewski z kl. III B, a tuż za nim na II miejscu znalazła się Paulina Janocha z kl. III A. Uczniów przygotowała p. Izabela Kuriata. Gratulujemy sukcesu! Zobacz zdjęcia...
Grupa teatralna Haba-Haba zaprasza na spektakl "DZIÓB W DZIÓB", który odbędzie się 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 18:00 w auli szkolnej. Zobacz plakat...
Matematyczne sukcesy naszych uczniów
9 maja 2018r uczniowie naszego Gimnazjum w składzie: Szymon Bar, Michael Stein, Oliwer Rum i Tomasz Glacel pod opieką pani Joanny Goetz udali się na Krapkowicki Konkurs Matematyczny im. dr Tadeusza Knysza. Konkurs odbywał się już po raz jedenasty w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego. W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test z podziałem na kategorie wiekowe, a następnie po 15 minutowej przerwie- uczniowie rozwiązywali test w kategorii drużynowej. Każdy etap trwał 60 minut i na każdym z nich uczniowie nie tylko musieli wykazać się biegłością rachunkową i opanowaniem podstawowej wiedzy , ale także dużą pomysłowością przy rozwiązywaniu zadań i znajomością zagadnień często wykraczających poza podstawę programową. Nasi uczniowie nie zawiedli, pokonując rówieśników z innych szkół powiatu krapkowickiego i zdobywając czołowe lokaty. W kategorii klas drugich gimnazjalnych I miejsce zdobył Szymon Bar, II miejsce Michael Stein. Uczniowie Ci również drużynowo zajęli I miejsce w kategorii klas drugich. Wśród uczniów klas trzecich najlepszy okazał się Oliwer Rum - zajmując I miejsce. Również drużynowo Oliwer wraz z Tomkiem Glacelem zdobyli I miejsce w kategorii klas trzecich. Piękny sukces naszych uczniów, którym należą się wielkie gratulacje.
Otrzymaliśmy również wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. I tym razem bezkonkurencyjny okazał się Szymon Bar. Uzyskał maksymalną liczbę punktów i tym samym zdobył tytuł laureata. Pod opieką swojej nauczycielki, pani Joanny Goetz, brał udział w uroczystej gali w Opolu, podczas której wręczono nagrody najlepszym matematykom z naszego województwa. Wyróżnienia w konkursie otrzymali uczniowie klas drugich Michael Stein i Paweł Marciński.
Premiera
23 V 2018 r. w szkolnej auli obyła się ostatnia premiera grupy teatralnej Haba-Haba. Grupa przedstawiła "Dziób w dziób" Maliny Prześlugi. Historia o pewnej miejskiej bandzie gołębi. Waleczne, odważne, honorowe, co chwila wznoszą dumne okrzyki: "Rządzą gołębie, zawsze gołębie, tylko gołębie!" Przerywają tylko wtedy, gdy ktoś sypnie bułką... Albo gdy na rewir wkroczy ich odwieczny wróg - kot. I właśnie kot rozbił Bandę Zbigniewa: Pożarł gołębia Janusza. Nikt tego nie widział. Nie zostały ślady. Dowodów brak. Ale gołębie nie potrzebują dowodów, by się zemścić. W pewnym momencie na podwórko wkracza Przemek, samotny, młody wróbel. Przemek jest dobroduszny i niewinny. Słabeusz bez własnej Zgrai. Nigdzie nie pasuje i nie ma prawa głosu, bo przecież nie jest gołębiem! Przemek raz na zawsze zmieni zasady i udowodni, że warto iść przez życie razem, dziób w dziób. Bo przecież ptak to ptak, a każdy problem da się rozwiązać pokojowo. Zobacz zdjęcia...
Spektakl
16 i 23 maja klasy II były na spektaklu "Zagubiony chłopiec" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Na podstawie dramatu Artura Pałygi powstało intrygujące widowisko, w którym dziecięca wrażliwość Zagubionego chłopca zderza się ze światem popkultury - z grami, także wojennymi, toczącymi się w cyberprzestrzeni, z tajemnicą, z magią i z przemocą. Bohater i Księżniczka Wojowniczka wchodzą do źródła Wszystkich Gier, aby znaleźć zagubionego brata - Michała. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Bezpieczni w sieci”. Zobacz zdjęcia...
Turniej FIFA 18
13 czerwca rozegrany został turniej FIFA Gimnazjum Champions League. Dwuosobowe zespoły rywalizowały o Puchar Mistrzów grając najlepszymi drużynami piłkarskimi na świecie. Tomasz Glacel i Jakub Jarosz - zgodnie z przewidywaniami ekspertów - obronili tytuł mistrzów szkoły. Na drugim miejscu znaleźli się: Rafał Chuchro i Andreas Kampa. Mateusz Janocha i Marcel Polityło po zaciętym meczu zajęli trzecie miejsce w turnieju. Dumnym organizatorem imprezy był pan Tomasz Grabuńczyk. Zobacz zdjęcia...

Rozkład jazdy autobusów na nowy rok szkolny 2018/2019
Zobacz rozkład jazdy...
Goście z Rietbergu
W dniach 3 - 8. 06. 2018 r., uczniowie ze szkoły Richard von Weizsäcker Gesamtschule w Rietbergu,  gościli  gimnazjalistów z Głogówka, w ramach projektu Różnorodność, odmienność, spotkanie. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz dofinansowaniu, w wysokości 2 tys. zł., przez burmistrza Głogówka. Grupa niemiecka to 19. uczniów i nauczycielki: Klaudia Humbert, Maja  Flottmeier oraz dyrektor Frank Wedekind. Polska grupa liczyła 20. uczniów, którym towarzyszyli:  Michaela Trinczek, dyrektor Andrzej Szała i Elżbieta Dziewońska. Zobacz zdjęcia...
Witaj Szkoło!
3 września o godz. 9.00 w auli szkolnej odbyło się ostatnie w historii gimnazjum uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Spotkanie autorskie inaczej
Na wieczór 22 listopada aula głogóweckiego gimnazjum zamieniła się w salon literacki, rozjaśniony świecami i słowem. Gościem był Marta Fox, poetka, pisarka, autorka felietonów, recenzji. Zdjęcia zawdzięczamy Januszowi Stobińskiemu, a spotkanie mogło odbyć się dzięki dofinansowaniu przez Burmistrza Głogówka. Zobacz zdjęcia...